Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi

Okulumuz Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi, 1990 yılında Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi bünyesinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

1996 yılına kadar burada eğitim çalışmalarına devam eden okulumuz 1996 yılının Ekim ayında Aşağı Soku mh. Karadere Cd.(Ardem Yolu Üzeri)14300 BOLU adresinde bulunan kendi binasına taşınmıştır.

Okulumuz İlköğretim üzerine dört yıl eğitim veren ve Öğretmen Yetiştiren Eğitim Fakültelerine aday öğretmen yetiştiren bir ortaöğretim kurumudur.OKS sınavında TM puanına göre öğrenci almaktadır. Mezunların Üniversitelere yerleştirme oranı Türkiye genelinde % 72’dir.

Okulumuzdan mezun olan öğrenciler diğer normal Anadolu Liseleri programı yanıda, öğretmenlik meslek bilgisi dersi de gördüklerinden üniversitede Eğitim Fakültelerini tercih ettiklerinde ek puan almaktadırlar.

Okulumuza İlköğretim Okullarının son sınıfında olan ve kurumlar sınavına girip bu okulun istediği puanı ve şartları taşıyan öğrenciler girebilmektedir.

En az iki yabancı dil (İngilizce, Almanca) bilen bilgisayar kullanabilen ve çağdaş gelişmeleri takip edebilen yarının aday öğretmenlerini yetiştiren bu kurumlara talep her geçen gün artmaktadır.

Okulumuzda 1Bilgisayar 1 Biyoloji 1 Fizik Laboratuarı bulunmaktadır.

Bu İlimizde Yer Alan Diğer Anadolu Öğretmen Liseleri:

Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi Haritadaki Konumu

"Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi" ile ilgili yorumlar

Bir Cevap Yazın

Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi İletişim Bilgileri

  • Telefon: 0 374 212 14 29
  • Faks: 0 374 217 57 20
  • Adres: Aşağısoku Mah. Karadere Cad. No : 32 Bolu

Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi Fotoğraf Galerisi

Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi Anahtar Kelimeler